Здається, що причини ожиріння легко пояснити. Якщо людина споживає більше калорій, ніж потрібно, вона набирає вагу. Проте реальне пояснення не настільки просте. Річ не лише у вазі.
Ожиріння — це складне хронічне захворювання, а втрата ваги — це не лише питання зменшення кількості їжі та збільшення активності. Насправді, на розвиток ожиріння можуть впливати генетика, фізіологія, навколишнє середовище, робота та освіта, а також процеси, які відбуваються в мозку.
Розуміння цих факторів має вирішальне значення, оскільки ожиріння пов'язане з іншими захворюваннями, у тому числі з діабетом 2-го типу, серцево-судинними захворюваннями та певними видами раку. Не кажучи вже про стигматизацію та упередженість, від яких страждають мільйони людей щодня.
Але при належному лікуванні люди з ожирінням можуть досягти стабільної втрати ваги, яка дійсно матиме значення для їхнього здоров’я.
На ожиріння впливає багато внутрішніх і зовнішніх факторів. Людина може народжуватися зі схильністю до набору ваги. Так само як людина народжується з певним кольором очей.
Також існує фізіологічний аспект. Під час їжі шлунок надсилає гормональні сигнали до мозку, що ми вже ситі і їсти більше не потрібно. Цей процес контролює споживання їжі.
А коли ми втрачаємо вагу, рівень гормонів може змінюватися, намагаючись повернути втрачене. Дослідження стверджують, що лише одна третина людей успішно підтримує свою вагу після схуднення.
Багато чинників загального самопочуття, навколишнього середовища та способу життя людини також можуть призвести до набору ваги. Місце проживання людини та культура, яка її оточує, також може впливати на ризик розвитку ожиріння.
Тому, хоча багато людей із ожирінням вважають, що можуть самостійно керувати своєю вагою, це не так легко.
Щоб зрозуміти ожиріння, ми повинні розуміти, що відбувається в нашому мозку. Здається, що наш організм запрограмований на те, щоб зберігати зайві калорії. Імовірно, тому що протягом тисяч років збереження калорій було основною стратегією виживання.
Саме тому людям із ожирінням важко схуднути. Їхні тіла запрограмовані таким чином, щоб постійно повертати їх до початкової ваги. У мозку ніби є перемикач, який налаштовує енергетичні витрати людини, поки вона не поверне втрачені кілограми.
Ми намагаємося точно визначити, де саме в мозку може бути такий перемикач, і дослідити, чи зможемо ми вирішити цю проблему за допомогою лікарських засобів. Усе це для того, щоб одного дня ми могли допомогти людям з ожирінням схуднути і почати більш здорове життя.
Якщо ми досягнемо успіху, ми могли б допомогти мільйонам людей із ожирінням.
Ми прагнемо бути лідерами в науковому підході до лікування ожиріння.
Ми приділяємо велику увагу природному гормону глюкагоноподібному пептиду-1 (ГПП-1/GLP-1). Ми дізнаємося все більше й більше про роль цього природного гормону в успішній втраті ваги. Наприклад, після завершення прийому їжі молекули ГПП-1 в організмі впливають на відчуття голоду.
Протягом декількох років наші вчені досліджували, як можна використовувати синтетичні молекули ГПП-1 для пригнічення апетиту або для збільшення витрат енергії. Ми продовжимо вивчати як ГПП-1 може стимулювати довготривалу втрату ваги.
Наразі ми досліджуємо такі питання: